niedziela, 18 marca 2012

Kierunek Matura - język angielski

Matura zbliża się wielkimi krokami. Za niecałe dwa miesiące przyszli absolwenci szkół średnich przystąpią do egzaminów. Większość maturzystów decyduje się zdawać język angielski. Jednak czy wszyscy pewni siebie i bez stresu podejdą do egzaminu pisemnego, a następnie ustnego w nowej formule? Wydawnictwo Edgard przygotowało specjalny zestaw materiałów, dzięki którym nie tylko uzupełnisz braki, ale i utrwalisz dotychczas zdobytą wiedzę.

„Kierunek Matura” to kompleksowy kurs zawierający zadania przygotowujące do wszystkich części egzaminu. Książka została podzielona na dwa działy: część pisemna i usta. Znajdziemy w niej przykładowe zadania opatrzone wskazówkami i poradami. Dzięki nim pozbędziemy się wszelkich wątpliwości, a także będziemy wiedzieli jak postępować rozwiązując arkusz maturalny. Pakiet dodatkowo zawiera płyty CD do zadań rozwijających umiejętność rozumienia ze słuchu. Nagrania w wykonaniu native speakerów zostały poszerzone o wzorcowe wypowiedzi ustne. Twórcy prócz zadań zamieścili w książce szczegółowe omówienia poszczególnych części, a także pomocne tabele stosowania struktur leksykalno – gramatycznych, które z pewnością przydadzą się podczas pracy pisemnej. Rozwiązanie testu wprowadzającego pomoże ocenić aktualny poziom i ewentualne braki. „Kierunek Matura” jest dostępny na dwóch poziomach: podstawowym i rozszerzonym.

Jednak książka to nie wszystko!  Doskonałym uzupełnieniem są ‘Angielski fiszki Kierunek Matura”. Jest to zestaw ponad 1000 podręcznych kartoników. Każdy z nich zawiera przykładowe zdanie „lukę” oraz trzy możliwe odpowiedzi. Nauka przebiega na zasadzie testu, dzięki czemu przygotowania nie są nudne. W zdaniach zostały wyróżnione przydatne słówka, a następnie podane synonimy. Naturalnie poszerzamy słownictwo, a także znajomość struktur gramatycznych. Nie musimy „wkuwać” odpowiedzi na pamięć. Chodzi o to, by po pewnym czasie stały się dla nas oczywiste. Na rewersie zostały umieszone poprawne rozwiązania oraz tłumaczenia. Choć fiszki zostały stworzone na poziomie podstawowym, przydadzą się także osobom przygotowującym się do matury rozszerzonej, a w szczególności do egzaminu ustnego.


Wśród wielu dostępnych poradników maturalnych tytuły wydawnictwa Edgard nie zawodzą spełniając oczekiwania maturzysty. Kolorowe zdjęcia, przejrzysta grafika i pomocne dymki zachęcą do przygotowań. Miejmy nadzieję, że za rok wydawnictwo zadba także o osoby zdające maturę z języka niemieckiego.

Za egzemplarze recenzenckie serdecznie dziękuję wydawnictwu Edgard:Brak komentarzy:

Prześlij komentarz