środa, 11 stycznia 2012

FISZKI 100 najważniejszych... rekcja czasownika

 
Uczysz się języka niemieckiego? Chciałbyś władać językiem poetów i filozofów? Odwiedzasz naszych zachodnich sąsiadów? Nieważne z jakiego powodu uczysz się niemieckiego. Moja propozycja skierowana jest właśnie do Ciebie.

Na pewnym etapie nauki, gdy opanowaliśmy już podstawy, staramy się doskonalić poprawność gramatyczną. Mając świadomość popełnianych błędów często trudno nam przełamać barierę i zacząć płynną rozmowę. Jednym z najbardziej problematycznych zagadnień w języku niemieckim jest rekcja czasownika. Jedynie niektóre przykłady pokrywają się z tymi w naszym ojczystym języku, a większość musimy zapamiętać. Do tego te przypadki! Jednak nie zniechęcajmy się jeszcze przed pierwszą próbą. Na wszystko istnieją skuteczne sposoby. Tym razem pomoże nam w tym wydawnictwo Cztery Głowy wraz ze swoim najnowszym produktem z serii „FISZKI 100 najważniejszych...”. W niewielkim pudełeczku znajdziemy 100 kartoników z najczęściej używanymi przypadkami rekcji. Każda z nich została wzbogacona o zdanie przykładowe prezentujące czasownik w użyciu. Nauka za pomocą fiszek została opracowana na podstawie badań dotyczących procesu zapamiętywania. Wystarczy kilka razy dziennie odwrócić karteczkę, a po kilku dniach przetestować swoją wiedzę. Wyniki są zaskakujące. Ta z pozoru nieskomplikowana metoda umożliwia nam przyswajanie słówek w krótkim czasie. Wystarczy regularnie przeglądać nowe słówka, a ich użycie przestanie sprawiać nam trudności.

Bardzo pomocna okazała się kolejność zastosowana przez twórców. Czasowniki nie zostały ułożone alfabetycznie, ale według przyimków, z którymi się łączą. To znacznie ułatwia naukę. Wydawcy fiszek wprowadzili jeszcze jedną nowość. Do produktu dołączony został kod. Wprowadzając go na stronie www.fiszki.pl możemy za darmo pobrać zawartość kartoników czytaną przez profesjonalnych lektorów (w postaci plików mp3). Dzięki temu możemy uczyć się nie tylko wzrokiem, ale także angażując słuch oraz poprawną wymowę.

To małe pudełeczko przyda się uczniom przed klasówką, a także każdemu, kto po prostu chce uniknąć błędów podczas rozmowy lub pracy pisemnej. Za niewielką cenę możemy zawsze mieć przy sobie swojego osobistego nauczyciela, który za pomocą sprawdzonej metody umożliwi nam opanowanie problematycznych zagadnień. Testowane na ludziach, serdecznie polecam.

Za egzemplarz FISZEK serdecznie dziękuję wydawnictwu Cztery Głowy:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz