niedziela, 4 grudnia 2011

Zapowiedź "Morderstwo w klasztorze" Donna Fletcher Crow

Powieść, która już wkrótce ukaże się nakładem wydawnictwa PROMIC to z pewnością historia trzymająca w napięciu. Miałam okazję zapoznać się z pierwszym rozdziałem "Morderstwa w klasztorze". Oto moje refleksje.

Angielskie kolegium duchowne prowadzone przez zakonników. Główna bohaterka (tak, jest to kobieta) zostaje dopuszczona do edukacji na przyszłego duszpasterza. Poznajemy powody, dla których postanowiła wstąpić do idącej z duchem czasu szkoły. Pragnie uzdrowić świat, pomóc głodującym ludziom w Afryce, wspomóc biednych... Jeden z braciszków opiekujących się kolegium staje się jej duchowym mentorem. Jest pełna podziwu dla jego poświęcenia mimo podeszłego już wieku.

Zaniepokojona nieobecnością brata Dominica udaje się do jego pokoju. Tam zastaje szokujący widok, znajduje zwłoki zakonnika. Całe pomieszczenie splamione jest krwią. Czy była to przypadkowa śmierć czy może morderstwo? Kto stoi za tak potworną zbrodnią?

Już w pierwszym rozdziale autorka wprowadza nas w tajemniczy nastrój średniowiecznego klasztoru. Choć akcja rozgrywać się będzie przede wszystkim w czasach współczesnych, wieki ciemne nie pozostaną nam odległe. Z niecierpliwością oczekuję na wydanie powieście przez wydawnictwo PROMIC.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz